Skip to content

Matematik Konu Anlatımı

Mayıs 23, 2012

Matematik konu anlatımı ilk olarak matematik ygs lys konu anlatımları olarak mat1 mat2 konuları anlatım bölümünde verilmiş matematik konuları anlatım seçeneğinde mat konuları verilmiştir. Matematik konu anlatımı siteleri arasında matematik video dersler ygs konu anlatımları lys konu anlatımları yapılmıştır. Matematik her ne kadar zor bir ders olsa da matematik çalışma çok zevklidir. Matematik sınavı lisede ygs lys sınavlarına hazırlık olarak yapılır. Matematik konularından polinomlar da çok zevkli dersler arasında sayılmaktadır. Matematik konu anlatımları yapan bir kurum olan dershaneler metamatik derslerinde öğrenciyi sıkmamak için ellerinden gelen video konu anlatımları içeren sunumlar ve ders notları matematik soruları oluşturmalıdırlar. Matematik konuları sununmlar ders notları trigonometri polinomlar matematik için önemlidir. En son konular matematikte türev ve integgraldir. Son sınıfa geldiğinizde türev integral için 3 sene çalıştığınızı anlarsınız.

 1. Matematik Konu Anlatımı (1. Bölüm) YGS
 • Temel Kavramlar
 • İşlem Yeteneği
 • Sayı Sistemleri
 • Doğal Sayılar
 • Bölme Bölünebilme
 • Faktöriyel Ve Asal Çarpanlara Ayırma
 • OBEB OKEK
 • Rasyonel Sayılar
 • Basit Eşitsizlikler
 • Mutlak Değer
 • Üslü İfadeler
 • Köklü İfadeler
 • Çarpanlara Ayırma
 • Oran Orantı
 • Denklemler
 • Kesir Problemleri
 • İşçi Havuz Problemleri
 • Hareket Problemleri
 • Yüzde Problemleri
 • Faiz Ve Karışım Problemleri
 • Kümeler
 • Kartezyen Çarpım
 • Bağıntı
 • Fonksiyonlar
 • Modüler Aritmetik

2. Matematik Konu Anlatımı (2. bölüm)LYS

Parabol 2.Derece Denklemler Polinomlar Eşitsizlikler Parabol Trigonometri Karmaşık Sayılar Logaritma Permütasyon Kombinasyon Binom Olasılık Toplam Çarpım sembolleri Özel Tanımlı Fonksiyonlar Diziler Seriler Limit Türev İntegral Matris Determinant

YGS Matematik konuları çok kolaydır fakat lys matematik konu anlatımı o kadar kolay olduğu söylenemez. Çünkü lys matematik konuları oldukça zor ve çok soru çözmek gerektirir. Matematik konu anlatımı videoları ve ders notları takip edildiğinde matematik konu anlatımı sayesinde matematik dersleri tamamen bitirilebilir ve bu sayede YGS ve LYS sınavlarında derece dahi yapabilirsiniz. YGS ve LYS sınavları öğrencilerin mkorktuğu derslerden olan matematik ders notları ve akıcı konu anlatımları takip edildiğinde matematik konu anlatımı ile çok kolay bir hale gelebilmektedir.

Polinomlar matematik konu anlatımı için önemli derslerdendir. Matematik konu anlatımı videoları takip edildiğinde kalem kağıt ve defter bulundurulması şarttır. Matematik konu anlatımı denince akla ilk olarak ygs lys matematik konu anlatımı ve sınav çıkmış sorular akla gelmektedir. YGS lys sınavlarına hazırlanan öğrencilerde matematik sınavına olan kaygı daha fazla olduğu gözlenmektedir. Matematik çalışmak çok zevklidir ve diğer derslere benzemez. Eğer en başından çalışılınırsa bu ders oldukça kolay geçilebilir. Matematik çalışmak için beynin sayısal lobunun gelişmiş olması gerekmektedir. Matematik bilimcileri arasında sayılan birçok bilim adamı öncelikle matematiksel dahi olduklarından dolayı dersleri çok hızlı kavrama yeteneğine sahip olmuşlardır. Matematik bilim adamları yaptıkları deneylerde görmüşlerdir ki matematik konu anlatımı lys ygs matematik dersleri kadar zor olan dersler de mevcuttur. Üniversiteye geçildiğinde asıl matematik dersleri karşımıza çıkacak ve bizi korkutacak sınavlar işte o zaman yapılacaklardır. Matematik videoları konu anlatımı içeren bir çok dergi konu anlatımı magazin içeren üniversiteler taban puanları en çok etkileyen bölümlerden biri de matematik dersidir. Bu yüzden herkesin bu derse çalışması gerekmektedir. Doğal sayılar ilk konulardan olmakla beraber ilk konular temel niteliğindedir. İlk konuları bilenler diğer konu anlatımlarını kolaylıkla yababilirler. Diğer konu anlatımları öğrenciler için çok kolay olur ve öğrenciler ne canları isterse yapabilirler hatta kendini geliştirebilirler. matematik konu anlatımı ders videolarıu ile herkes kendini oldukça iyi bir şekilde geliştirebilir ve gireceği sınav her ne olursa olsun matematik dersinde hiç sıkıntı çekmeden eğer günde 20 dakika zaman harcanıyor ise başarılı olabilirler. Okulda hocayı dinlemek en önemli esastır okuldaki hoca her ne derse desin dinlenmeli ve öğrenci not almalıdır. Eğer öğrenci not almassa aklında herşey okuldan çıktığında uçar gider ve matematik konu anlatımı da böylelikle akılda kalmamış olur. Bu yüzden herkes video dersler izlemeden önce okulda öğretmenini 4 gözle dinlemeli öğretmeni ne derse onu harfiyen yerine getirmelidir. Bu sayede öğrenci kendini daha çok geliştirebilir ve başarılı olabilir. Her öğrenci başarılı olmak ister hedef ne olursa olsun eğer sizden başarılı biri varsa bu sizin daha da başarılı olabileceğiniz anlamına gelir. Çalışan için zeka faktörü tabi ki önemlidir fakat ygs yada lys 1.leri hiçbir zaman çok zeki olduklarından değil planlı çalıştıklarında 1 olmuşlardır. Matematik konu anlatımı ders videolarını canla başla takip etmeniz sizin için çok önemlidir.

1. Sınıf Matematik Konu Anlatımı

1. sınıfta genelde rakamlar öğretilir. öğrenciler ilk olarak 1’den 10’a kadar saymayı öğrenir. Daha sonra toplam ve çıkarma çok temel olarak öğretilir. Matematik dersleri genelde 1. sınıfta öğrencilere hafta 2 ders olarak öğretilmesi idealdir

2. sınıf matematik konu anlatımı

Öğrencilere toplama çıkarma öğretilmekle birlikte basit olarak çarpma ve bölme de öğretilir. 2. sınıfa geçildiğinde öğrenci 100’e kadar saymayı öğrenmesi gerekir. çarma formülleri öğrenciye daha çok ezber odaklı öğretilir

3. sınıf matematik konu anlatımı

3. sınıfa geçildiğinde öğrenci çarpma ve bölmeyi kalansız olarak kolaylıkla yapabilmektedir. Kalanlı bölmelerde biraz zorlanması gayet normaldir fakat bölündüğünde sıfır kalanını veren sayıları artık öğrenci daha kolay yapabilir. 4 basmaklı bölmelere de giriş yapılır ve öğrenci çarpma ve bölmede deneyim kazandırılması sağlanır.

4. sınıf ve 5. sınıf matematik konu anlatımı

4. sınıf ve 5. sınıftaki öğrenciler artık matematikte çarpma ve bölmeyi yapmakta zorlanmamalıdırlar. 4 ve 5. sınıfa gelindiğinde kalanlı bölmeler de öğrenciler tarafında çözülebilmektedir. 4 basmaklı ve 4ten fazla basamaktaki sayıların çarpması ve bölmesinde öğrenciler zorlanmazlar. Geometri konuları ve üçgenlerle doğrulara da giriş yapılır. Bu sayede öğrenci geometri derslerinde de biraz daha ilerlemiş olurlar.

6. Sınıf matematik konu anlatımı

6. sınıftaki öğrenci 6. sınıf matematik konularını biraz daha zorlaşmış olarak görecektir. Artık bilinmeyen sayılara da giriş yapılır ve öğrenciler 1 bilinmeyenli denklemleri de öğrenmeye başlarlar. X ve Y lerle dolu matematik senesi geçer fakat temel niteliği taşıyan denklemler öğrenciyi daha çok 7. sınıfa ghazırlamaktadır.

7. Sınıf konu anlatımı

öğrenci artık çarpma ve bölmede hiç eksiği olmamakla birlikte denklemlerin de devamını öğrenirler. Matematik konu anlatımında denkelemlerle birlikte üçgenler ve kareler alan hesaplamaları da öğrenilir. Diğer senelere göre öğrenci daha çok matematik konularında zorlanabilir fakat dersten sonra konu tekrarı yapan öğrenci için pek sorun teşkil etmez.

8. sınıf matematik konu anlatımı

8. sınıfa geçildiğinde artık öğrenciler geometri ve matematik derslerinde denklemleri tam sayıları doğal sayıları öğrenmiş olur. Çok basamaklı sayılar ondalık kesirlerde kolaylıkla soruları çözebilirler. SBS sınavına hazırlanmakta olan öğrenciler son 8 seneyi de tekrar etmelidir. Zira son 8 sene sbs için öğrencilere çok yardımcı olur.

9. sınıf matematik konu anlatımı

Bu seneye gelindiğinde öğrenciler artık matematiği yutmuş olmalıdırlar. Orta okul dönemi tekrar başlamıl gibi görünür ve öğrenciler raharladıklarını düşünürler fakat sınavlarda daha komğlike sorular sorulduğundan matematik dersinden zayıf alan öğrencilerin sayısı bir hayli fazladır. İlk dönem biraz daha kolay geçse de ikinci dönemde öğrenciler daha çok zorlanırlar ve sınıfta kalanların çoğu 2. dönemdeki bu ders tyüzünden sınıfta kalırlar.

matematik konu anlatımı

matematik konu anlatımı

YGS Konu Anlatımı

ygs konu anlatımı genelde 9. sınıf 10. sınıfı kapsamaktadır. Öğrenciler liseyi bitirdikten sonra ggirecekleri ygs sınavında bu 2 senede öğrendikleryle karşılaşacaklardır.

LYS Konu anlatımı

10. sınıf ve 11. sınıfı kapsayan bu dönemde öğrenciler matematik konu anlatımını son kez görürler ve lys sınavına girerler.

ÖSYM tarafından yapılan ygs ve lys sınavları öğrencilerin lisede gördüğü derslerin tekrarı niteliğindedir.

matematik konu anlatımı ygs ve lys derslerine hazırlanın.

Reklamlar
Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: